Parandeh Afshar Exchanges

Please wait! Loading page components

صرافی پرنده افشار

Parandeh Afshar Currency and Gold Exchanges

شرکت تضامنی صادق پرنده افشار و شرکاء

ارائه خدمات ارزی با مجوز رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

دلار در آستانه ورود به کانال به ۲۲ هزار تومان/ صراف‌ها: همه فروشنده‌اند؛ خریداران کنار کشیدند

تاریخ ارسال : یکشنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۳:۲۴ | نویسنده : afshar | دسته ها : اخبار سایت


سرعت کاهش قیمتها در بازار طلا و ارز درحالی از عصر دیروز افزایش یافته است که احتمالاً قیمت دلار تا پایان معاملات امروز به کانال ۲۲ هزار تومان بازگردد و سکه نیز افت محسوسی داشته باشد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، خوش بینیها به مذاکرات وین موجب شده تا همزمان با آغاز دور جدید این مذاکرات استارت کاهش قیمتها در بازار طلا و ارز زده شود و این روال همچنان در بازار ادامه داشته باشد.

همزمان با افزایش خوشبینی ها به نتایج مذاکرات وین، ریزش قیمتها در بازار طلا و ارز با شتاب بیشتری طی می شود و آنطور که فعالان بازار پیش بینی می کنند،احتمال ثبت رکوردهای پایین برای سکه و دلار در روز جاری وجود دارد.

قیمت دلار که چند هفته ای در کانال 23 هزار تومان درجا می زد و نهایتاً بین 23 هزار و 600 تا 23 هزار و 800 تومان در نوسان بود از عصر دیروز با شتاب بیشتری سیر نزولی را طی می کند و همین امر باعث شده تا بازارهای بگویند احتمالاً تا پایان معاملات امروز باید شاهد دلار 22 هزاری در بازار باشیم.

در بازار سکه نیز ریزش قیمتها در حالی ادامه دارد که قیمت سکه که پیش از این در کانال 10 میلیون تومان در نوسان بود از اواخر هفته گذشته با کاهش محسوس همراه شود و به کانال 9 میلیونی بازگردد. احتمالاً در صورت ادامه روند نزولی قیمت دلار، قیمت سکه نیز در روزهای آتی شاهد کاهش بیشتر خواهد بود.

فعالان بازار ارز از کاهشی بودن جو بازار می گویند و تأکید دارند هر روز بر تعداد فروشندهها در بازار ارز اضافه می شود و همین امر نیز باعث شده تا سیر نزول قیمتها با شتاب بیشتری همراه شود.

صرافهای خیابان فردوسی به خبرنگار تسنیم می گویند: هم در سامانه نیما و هم در بازار آزاد فروشنده ها زیاد شدهاند و خریداری در بازار برای ارز وجود ندارد. اگر همین روال ادامه داشته باشد باید منتظر کاهش شدید قیمتها در بازار باشیم.

بازاریها می گویند که در سامانه نیما نیز صادرکنندگان و فعالان اقتصادی که نیاز به ارز دارند،دست نگه داشتند تا بازار به ثبات برسد و بعد نسبت به خرید اقدام کنند. در بازار آزاد نیز از آنجایی که اختلاف خرید دلار آزاد و صرافی های بانکی به حداقل رسیده دیگر شاهد صف خرید ارز دولتی به منظور کسب سود از محل آربیتراژ نرخ نیستیم.

گفتنی است، در معاملات امروز بازار ارز قیمت دلار 120 تومان کاهش یافت و قیمت یورو افت 280 تومانی داشت. قیمت دلار عمده در بازار متشکل ارزی صبح شنبه ابتدا 22 هزار و 843 تومان ثبت شد و در نیمه روز به 22 هزار و 834 تومان رسید.

قیمت دلار خرده فروشی (سنا) نیز در صبح امروز 23 هزار و 71 تومان اعلام شد و در نیمه روز 23 هزار و 63 تومان ثبت شد. قیمت یورو در بازار متشکل امروز ابتدا 27 هزار و 643 تومان ثبت شد سپس در نیمه روز با کاهش 44 تومانی به قیمت 27 هزار و 599 تومان رسید. قیمت یورو سنا نیز ابتدا 27 هزار و 920 تومان اعلام شد و در نیمه روز 27 هزار و 875 تومان ثبت شد.


مطالب مرتبط